JAK PRZYKLEIĆ FOTOTAPETĘ 

JAK PRZYKLEIĆ FOTOTAPETĘ Brak produktów w tej kategorii

Sklep z tapetami                     

Naklejenie fototapety najlepiej zlecić profesjonalnej firmie. Jeśli jednak planujesz zrobić to we własnym zakresie, poniżej zamieszczamy praktyczne wskazówki.

Przygotowanie podłoża

Ściana powinna być czysta i sucha. Minimum 2 godziny przed aplikacją zaleca się gruntowanie z zastosowaniem środka gruntującego lub rozrzedzonego kleju do tapet. Jeśli ściana pokryta jest farbą – należy umyć ją mydłem malarskim i odtłuścić. Jeśli ściana pokryta jest już tapetą – należy usunąć starą warstwę i zagruntować ścianę.

Sprawdzenie fototapety

Tapetę należy rozłożyć na czystym podłożu i sprawdzić jej stan. Jeśli tapeta składa się z kilku części – należy sprawdzić również, czy poszczególne elementy pasują do siebie, pamiętając, że tapeta posiada zakładki (dodatkowe około 5mm przy każdym brycie).

Klejenie

Nie posiadamy w sprzedaży kleju do tapet, należy zaopatrzyć się w ogólnodostępny klej do klejenia tapet papierowych.

Papier tapetowy/foto - klej nakładamy na tapetę i na ścianę

Należy zwrócić uwagę, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości kleju. Tapetę należy pozostawić na około 5 min do nasiąknięcia, przy czym pamiętać należy, aby każdą z części pozostawić na taki sam czas.

Fizelina – klej nakładamy na ścianę.

Pasy tapety przykleja się od góry do dołu, do dociskania zalecamy używać gumowego wałka do tapet. Nie należy przecierać tapety wielokrotnie w tym samym miejscu.

                                                                                                        

  

Firma Storks odpowiada za dostarczenie do Klienta produktu właściwej jakości, nie odpowiada natomiast za sposób użycia produktu. Przedstawione informacje traktować należy jedynie jako wskazówki, nie natomiast pełną instrukcję i jedyne wytyczne.